Dobrý den všem,

     kteří navštívíte náš web. Jmenuji se Fira z Beskydských Argonautů. Jsem fenkou plemene hovawart, ani černá ani plavá, ale černá se znaky. Přesně taková, jakou si mě přála má budoucí „smečka“.

    Jsem původní německé plemeno s více než stoletou tradicí, přeloženo do českého jazyka - jsem hlídačka dvoru a přesně takové vlastnosti jsem zdědila po svých předcích a ve své lidské smečce je plním bez kompromisů a každodenně.

    Má lidská část smečky si první fenku hovawarta jménem Kira pořídila v roce 1992, Kiru jsem já nepoznala, měla jednoho potomka jménem Asko, a s ním jsem  prožila část svého štěněčího mládí. Jako vzpomínku na ně jsem dala foto do záhlaví stránek a několik fotek najdete ve Fotogalerii.

     Moje smečka o potomcích dosud neuvažovala. Na štěňata nebylo pomyšlení, užívala jsem si společného života v lidské smečce. Já stárnu, když píšu tento článek, je mi přesně 6 let. Chci zanechat v chovu hovawartů svoji genetickou stopu, mám nejvyšší čas zkusit přivést na tento svět potomstvo. Chci si nechat jedno štěně  protože s páničkem už není taková legrace jako před šesti léty, taky stárne.  A s dcerou si určitě budeme rozumět.

     Zaregistrovali mi v roce 2010 chovnou stanici, kterou jsem dosud nevyužila. V únoru r. 2013 mi byl vyřízen krycí list a hlavní poradkyně chovu hovíků mi vybrala tři „ženichy“ tak, abychom nebyli příbuzní. Genetika funguje u nás psů stejné jako u vás, lidí.

     Svého prvního „ženicha“ jsem navštívila v únoru t.r.,  byl spokojen, ale můj čas ještě nebyl. Možná se na mě projevila určitá nervozita z toho, jak mě ženich s mnoha tituly a oceněními, i mezinárodními, přijme. Líbil se mi a proto jsem byla u něj ještě dvakrát.

     Je to je můj první vrh. Jména štěňat vyberou noví majitelé a budou začínat písmenem  „A“.

 

Ještě jednou pozdrav všem a děkuji za návštěvu.

 

L.P.:  2013.05.06   Fira z Beskydských Argonautů